Články

Články

november 2022

16
nov

Na pomoc žiakom v kariérovom rozhodovaní

Čas rozhodovania sa deviatakov kam na strednú sa neúprosne blíži. Niektorí sú rozhodnutí dávno, iní ešte stále nevedia, kam budú smerovať ich ďalšie životné kroky v prvej smerovej voľbe povolania.

10
nov

Vianočná akcia

Nepremeškajte vianočnú akciu z nášho e-shopu! Darček ako ušitý pre školského alebo poradenského špeciálneho pedagóga, pre liečebných pedagógov, ale aj pre asistentov učiteľa. Požiadajte vášho riaditeľa o vianočný darček pre vás, vašich žiakov, vašu školu.

október 2022

30
okt

Dyslexia a získanie vodičského

Viete o tom, že dyslektik môže pri vykonaní skúšok na získanie vodičského oprávnenia požiadať o predĺženie času na vykonanie teoretickej skúšky? Potrebuje k tomu potvrdenie poradne.

13
okt

Čo nám o dieťati hovorí tempo jeho čítania

Dnes sa v škole neodporúča čítanie „na rýchlosť“, cielené hodnotenie čítania na čas pre možnosť stresovania žiaka. Tempo čítania je však dôležitým a spoľahlivým (aj keď nie jediným) ukazovateľom vyspelosti čítania. Môže nám o dieťati veľa prezradiť.

5
okt

8 podmienok efektívneho fungovania školského podporného tímu

Funkciou podporného tímu je vytvoriť partnerstvo prospešné pre žiaka, ktoré spoločnými silami navrhuje zmeny a ďalšie postupy. Čím lepšia je súhra všetkých zainteresovaných a čím väčšiu má podporu vedenia, tým skôr môžeme predpokladať pozitívne zmeny.

august 2022

24
aug

Poruchy senzorickej integrácie či precitlivelosť?

Predstavme si, ako nás dokáže niekedy vykoľajiť z činnosti dajme tomu tlačiaca topánka, nepríjemný zápach, príliš hlasno tikajúce hodiny či kvapkajúca voda z kohútika, ale napríklad aj taká banálna odierajúca etiketa na odeve.

18
aug

Poruchy príjmu potravy - ako postupovať v škole

Najčastejšie sa rozvinú práve v období dospievania a ranej dospelosti a pre dieťa predstavujú závažné psychické ochorenie, ktoré si rozhodne vyžaduje odborný lekársky, ale aj psychologický prístup.

júl 2022

28
júl

Diagnóza je len "vodítko"

Prečo potrebuje psychológ a špeciálny pedagóg určiť dieťaťu diagnózu? Sedia nám v laviciach deti, či diagnózy? Musí mať dieťa "diagnózu" na to, aby mohlo v škole postupovať podľa jeho individuálnych potrieb?

14
júl

Pripravte sa na nový školský rok už teraz

Nenechajte si ujsť letnú prázdninovú akciu z nášho e-shopu !

jún 2022

16
jún

Aj nudiť sa je užitočné

Čo nevidieť sa blížia prázdniny – pre deti sladký čas bez učenia a školy. Obdobie, kedy má každý viac priestoru na seba, na svoje záľuby, záujmy.