Články

Články

marec 2024

28
mar

Všetko najlepšie ku Dňu učiteľov pre všetkých

Tak ako aj minulý rok, tak aj teraz chceme na našej stránke zablahoželať ku Dňu učiteľov nie len učiteľom v školách, ale zo srdca aj všetkým členom školských podporných tímov a pracovníkom v poradniach. Aj vy si to zaslúžite !

8
mar

Prevencia je ako predchádzať požiaru

Miesto toho, aby sme čakali, kým požiar vypukne a potom ho hasili, prevencia zahŕňa rôzne opatrenia, aby sme minimalizovali riziko, že k požiaru vôbec dôjde.

február 2024

29
feb

Čo povedať rodičom a deťom pred návštevou poradne

Z dlhoročnej skúsenosti v poradenskej praxi vieme, že mnohí rodičia majú obavy navštíviť s dieťaťom poradenské zariadenie. Obzvlášť majú obavy najmä zo psychologického vyšetrenia, pretože to u nich evokuje „psychiatra“.

22
feb

Rozlišovanie reverzných písmen

Isto si všetci uvedomujeme, aké ťažké je pre mnohé deti - najmä v prvom či ešte aj v druhom ročníku - rozlíšiť reverzne otočené písmenká. V poslednom období sa najmä pri rozlíšení písmen b-d stretávame s ťažkosťami často ešte aj vo vyšších ročníkoch.

22
feb

Už máte vo svojej škole Čítacie rozcvičky?

Pracovné listy, ktoré pomáhajú zlepšovať techniku čítania. Ich využitie je široké- sú určené ako pomôcka tak školským špeciálnym pedagógom, pedagogickym asistentom, ako aj rodičom.

7
feb

Ty ešte stále nemáš na Poklade svoju "pokladničku"?

"Pokladnička" na stránke Náš Poklad je ojedinelá funkcia, akú nemá len tak hocijaká web stránka! Že ju ešte nemáš zriadenú? Tak poďme na vec!

1
feb

Žiadosti k podporným opatreniam

Kde nájdete vzory žiadostí k vyjadreniam a k poskytovaniu podporných opatrení?

január 2024

25
jan

Doložky na vysvedčení - áno alebo nie?

Blížia sa polročné vysvedčenia. Ako je to s doložkami pri poskytovaní podporných opatrení ?

18
jan

Info k Podporným opatreniam na jednom mieste

Informácií k podporným opatreniam pre deti a žiakov so ŠVVP je momentálne neúrekom. Preto sme pre vás vytvorili na našej stránke novú záložku.

15
jan

Čo ste sa mohli doposiaľ dozvedieť o ADHD na našich stránkach

Za dobu existencie našej stránky sme sa nie raz venovali téme hyperaktivity a ADHD. Prinášame pre vás sumár info k tejto problematike, ktoré sme doposiaľ priniesli v článkoch na Našom Poklade.